Medarbejdere

Liste over samtlige medarbejdere

Name Job title Email Phone Building
Klitmøller, Jacob Lektor jaklit@psy.au.dk +4587165371 1350, 220
Klode, Anne Ph.d.-studerende aklode@psy.au.dk +4587165446 1350, 225
Kolind, Torsten Centerleder, Professor tk.crf@psy.au.dk +4587165767 1322, 328
Kongshøj, Inge Lise Lundsgaard Ph.d.-studerende liselk@psy.au.dk +4587164464 1350, 431
Kousholt, Cecilie Cand.psych. kousholt@psy.au.dk
Kragh, Lotte
Kristensen, Ole Steen Professor olesteen@psy.au.dk +4587165823 1350, 216
Krøjgaard, Peter Professor peter@psy.au.dk +4587165861 1350, 422
Krøll, Lea Trier Ekstern lektor ltk.crf@psy.au.dk 7110
Kvamme, Sinikka Lehmann Ph.d.-studerende slk.crf@psy.au.dk +4587165778 1322, 217
Kähler, Helena Grøn Ph.d.-studerende helena@psy.au.dk +4587165495 1350, 532
Lambek, Rikke Lektor rikkel@psy.au.dk +4587165815 1350, 334
Larsen, Jonathan Led Ph.d.-studerende jll@psy.au.dk
Larsen, Lars Professor MSO larsl@psy.au.dk +4587165814 1350, 229
Lassen, Nanna Fensman Videnskabelig assistent nanna@psy.au.dk +4551371538
Leth-Nissen, Astrid Bjørn Ph.d.-studerende a_bjoern@psy.au.dk +4587165206 1350, 228
Lieberoth, Andreas Adjunkt andreas@edu.au.dk +4525808859 1483, 552
Lind, Majse Videnskabelig assistent ml@psy.au.dk
Lomholt, Johanne Jeppesen Adjunkt johanhj@psy.au.dk +4587165827 1343, 328
Lunde, Sigrid Juhl Ph.d.-studerende lunde@psy.au.dk 1350, 323
Lundorff, Marie Ph.d.-studerende mlund@psy.au.dk +4587166237 1340, 247
Lundsgård, Louise Strøm Ph.d.-studerende louisestroem@psy.au.dk 1340, 262
Lyby, Marlene Skovgaard Ph.d.-studerende mlyby@psy.au.dk +4587165494 1340, 262
Madsen, Benedicte Lektor emeritus benedic@psy.au.dk +4587166036 1351, 416
Madsen, Bolette Runager Ph.d.-studerende bchristiansen@psy.au.dk +4587166174 1350, 218
Madsen, Mads Ph.d.-studerende mm.crf@psy.au.dk +4587165784 1322, 215
Madsen, Marianne Bjerregaard Projektkoordinator og sekretær marianne@psy.au.dk +4587165849 1343, 291
Mammen, Jens jens@psy.au.dk +4587166036 1351, 416
Mandau, Morten Birk Hansen Ph.d.-studerende morten@psy.au.dk +4587165872 1350, 228
Matthiesen, Susan Tomczak Ph.d.-studerende stm@psy.au.dk +4587165229 1350, 323
Mehlsen, Mimi Yung Lektor mimim@psy.au.dk +4587165874 1340, 249
Mikkelsen, Mai Bjørnskov Ph.d.-studerende mai@psy.au.dk 1340, 260
Møller, Cecilie Postdoc cecilie@clin.au.dk +4551967927
Møller, Daniel Munkholm Akademisk medarbejder danielmunkholm@psy.au.dk +4587165226 1350, 424
Møller, Liselotte Primdahl
Neumann, Asger Juhl Ekstern lektor
Nico, Marie José majn@aarhus.dk
Nielsen, Klaus Professor klausn@psy.au.dk +4587165832 1350, 224
Nielsen, Michael Nørballe
Nielsen, Niels Peter Ph.d.-studerende npnielsen@psy.au.dk +4587165953 1350, 423
Nielsen, Tine Lind Psykolog tnielsen@psy.au.dk +4587165857 1343, 290
Nissen, Eva Rames Ph.d.-studerende enissen@psy.au.dk
Nitschke, Kirsten
Nygaard, Simon Elsborg Videnskabelig assistent simon.elsborg.nygaard@psy.au.dk +4550592455 1350, 527
Nygaard-Christensen, Maj Adjunkt mnc.crf@psy.au.dk +4587165769 1322, 318
Nørager, Rune Ekstern lektor rune@designpsykologi.dk
OConnor, Maja Lektor maja@psy.au.dk +4587165309 1340, 249
OToole, Mia Skytte Lektor mia@psy.au.dk +4587165289 1350, 326
Ottsen, Christina Lundsgaard Ekstern lektor
Overgaard, Susanne AC TAP sovergaard@psy.au.dk 1350